Ik heb mijn fototoestel terug gevonden.
Had de batterijen van mijn zondagstoestel opgeladen om nieuwe foto's te maken. Na het maken van de foto's onder de hoes gekeken die anders op de murena ligt en ja, daar lag mijn fototoestel.
Vandaag tot de vaststelling gekomen dat de ruit van het opendak soms iets trilt. Weet iets om op te lossen, ook in de verwarmingsbak trilt iets net zoals in het dasboard.
Attachments
Gepoetst (Medium).JPG (102.32 KiB) Viewed 9941 times
gepoetst1 (Medium).JPG (102.3 KiB) Viewed 9941 times
dak inbouw 3 (Medium).JPG (88.28 KiB) Viewed 9941 times
dak inbouw 2 (Medium).JPG (90.57 KiB) Viewed 9941 times
dak inbouw 1 (Medium).JPG (69.01 KiB) Viewed 9941 times
Maandag is hier een stortbui geweest, daar zat ik met de murena in en inderdaad waterdicht. Dit had ik ook verwacht. Voor ik het dak geplaatst heb werd er tec7 op de rand gespoten.
Ja, ik ben blij met het opendak, heerlijk een zuchtje wind.
Aangekomen in Beek op de parking van het winkelcentrum trap ik door mijn koppeling. De olie drupte op het asvalt. Morgens eens kijken wat de oorzaak is, ik heb thans een nieuwe dichting gestoken rond de plastiekleiding aan de hulkoppelingscilinder bij de motor.
Dan 25km gemaakt zonder koppeling, wel vervelend maar goed thuisgekomen.
Dat hoor ik vaker, dat de Murena zonder koppeling valt.
Denk dat bij mij een revisie van dat systeem ook op de agenda moet.
Dan gelijk maar een metaal leiding plaatsen.
I feel like Jonah, only my fish looks different.
Matra Murena 1.6 1981. Nissan Leaf EV 30KWH 2017
Renault Twingo Quickshift 2006
Ik heb het nog niet bekeken, maar ik vermoed dat de plastiekenleiding iets uit de houder is geschoven! Ik heb dit de laatste maand twee keer gehad maar thuis, toen heb de dichting nieuw gezet. Als het nu het zelfde is weet ik niet goed hoe ik dit moet oplossen om kortelings niet weer zonder koppeling te staan. Bij mijn bagheera is dit identiek en heb ik nog nooit problemen gehad. Morgen weet ik meer.
Waarom een stalenleiding zetten? De plastiekenleiding ziet er op het eerste gezicht goed uit, als er barsten in zijn dan moet je ze wel vervangen.
Ik mag er niet aan denken dat dit me overkomt als ik een paar honderd km van de deur ben.
Tijdens het plaatsen van het opendak heb ik gezien dat ze aan de achterkant van het dak een pasta hadden geplaatst, dit waarschijnlijk om dat het dak lekt of rammelde tijdens het rijden. Ik heb deze pasta verwijdert en het het dak langs binnen afgespoten met tec7. Het ligt nu terug vast.
Attachments
rammelen dak, waterlek!! (Medium).JPG (112.86 KiB) Viewed 9879 times
Bart, ja er zit een ijzerstukje in de leiding.
Zoals jullie kunnen zien is de plastiekleiding uit zijn houder gekomen.
Ik heb alles goed zuiver gemaakt en droog gemonteerd. Als het nu nog loskomt weet ik het niet meer.
Waarschijnlijk heb ik de schroef die de rubber samendruk niet vergenoeg aangedraaid!! Toen ik de schroef zonder leiding monteerde klemde deze bij 3/4 ingedraaid te zijn, wat dan de indruk geeft dat het vast zit. Door de draad goed zuiver te maken werd dit opgelost! Nu nog houden, zal de tijd uitwijzen!!
Herman, zie het stukje dat ik op de pomp heb geplaatst om de aansluiting met de plastiekleiding te kunnen maken. Dit is een pomp van een Peugeot en heeft een andere aansluiting.
Attachments
terug hersteld (Medium).JPG (82.03 KiB) Viewed 9859 times
daarom had ik geen koppeling!! (Medium).JPG (84.09 KiB) Viewed 9859 times
We hebben dezelfde slavecilinder gekocht volgens mij.
Daar past een standaard remleiding van de Murena zo op.
Er is vast wel wat mee tebedenken om van het plastic af te komen.
De leidingbegint bij mij op sommige plekken wat zweterig te worden.
Is waarschijnlijk poreus aan het worden.
Dan gelijk maar over naar metaal.
Attachments
Koppomp505.jpg (100.83 KiB) Viewed 9835 times
I feel like Jonah, only my fish looks different.
Matra Murena 1.6 1981. Nissan Leaf EV 30KWH 2017
Renault Twingo Quickshift 2006
Ik heb nog enkele oude reserve plastiekleidingen liggen en ga voorlopig nog niet over om een metalen leiding te plaatsen. Van zweten is bij mijn leiding niets te zien.
PS; Herman dat is de zelfde dan ik nu geplaatst heb.
Last edited by GODFRIED on Fri Aug 06, 2010 11:52 am, edited 1 time in total.
matrafan wrote:Denk Herman als de leiding begint te zweten dat er niet de originele onder zit.
Heb bij m'n bagheera de verbinding tussen reservoir en koppelingspomp ook zo een stuk plastic-leiding dat zweet.
De verbinding naar achter van de koppeling (is ook van plastic) is helemaal geen zweet op te merken.
Hey Jos, dat probleem is ook gekend, ik heb er ook last van gehad, Godfried ook, ik heb een stuk remleiding van een motorfiets geplaatst, maar ik geloof dat je de leiding nog nieuw kan krijgen bij peugeot, Godfried zal je wel verder kunnen helpen qua partnrs.
Ik heb bij mij tussen het reservoir en master cilinder een stuk persluchtleiding zitten. Eerst had ik een standaard polyuretaan 10mm persluchtleiding gebruikt, maar die zweette. Nu heb ik er een stuk 10mm perslucht leiding tussen zitten die chemicali bestendig is. En die zweet niet. En die is enigszins doorzichtig, zodat je ook ziet of er lucht in zit. Ik geloof dat ik nog 10tallen meters heb liggen.
Dus als er nog iemand kunststof leiding nodig heeft... (alleen tussen reservoir en mastercilinder)
Bart, Hoe heb je dat T stuk op die master cilinder kunnen vast maken?
Ik zie zo dadelijk niet in hoe dit kan, zit toch vast met een veertje.
Wat diameter heeft deze plastiekleiding, kan deze gemonteerd worden zoals de originele leiding?
Jos, inderdaad net zoals Vollegaaz schrijft heb ik dit probleem gehad. Ik heb het hiermee kunnen oplossen. Zie nr op de foto. Dit is een originele leiding van Peugeot en goed voor twee Matra's.
Attachments
de oplossing voor het zweten van de aansluitleiding.jpg (60.41 KiB) Viewed 9759 times
Deze leiding is dan te vergelijken met de originele maar kun je hier nergens krijgen per meter!
Bij gelegenheid zou ik daar wel een paar meter van willen kopen.
Godfried, ik ben bij rudy geweest en hij heeft een wiellager links voor stuk. En dat geluid wat je hoort zijn de waterbuizen die tegen de bodem komen. Maar hij heeft nog een wielarm liggen en die ga ik er eens op zetten die lager is nog goed.
Het zou me sterk verwonderen dat het alleen het wiellager is!!! Ik heb aan het stuurhuis gevoeld en daar zat speling op!!!
Ik hoop dat ik me vergist heb en dat het met het wiellager hersteld is.
Wat je hoort zijn de waterbuizen die tegen de bodem aan komen ik ben er heel zeker van. Maar er zit ook speling op het stuurhuis dat klop, maar dat is niet wat je hoort. En die wiellager hoor je ook niet maar er zit speling op het wiel dat mag ook niet.