Page 1 of 2

murena achterklep

Posted: Wed May 07, 2008 4:45 pm
by chris
ik ben momenteel bezich een murena aan het ombouwen.
graag had ik es iemand zijn murena gezien met die achterklep en dit omgeving Oostende , of ergens daaromtrent

Posted: Wed May 07, 2008 10:55 pm
by dieterwieter
Hoi Chris,

jammer genoeg kan ik je niet verderhelpen...zelf hou meer van het "authentieke karakter".
Zolang smaken blijven verschillen wordt het allemaal geen eenheidsworst op onze wegen, en da's ook belangrijk, niet?
8)

Heel veel succes met de ombouw en doe ze niet t? fel pijn h?!
:lol:

Groetjes,
Dieter

Posted: Thu May 08, 2008 8:37 am
by ALAIN VAN AKEN
Chris,

Hendrik heeft ook een klep ivm een achterruit, misschien kan hij hier enkele foto's plaatsen.

Posted: Thu May 08, 2008 6:50 pm
by chris
hoi,

ik zou het graag es van dichtbij zien.
ik heb het enkel op foto , een foto is maar een foto h? !

Posted: Thu May 08, 2008 6:55 pm
by jurgen M
Mijn murena heeft ook een polyester achterklep. De boel staat nu gedemonteerd, wegens de motorruil, anders kon je gerust langskomen... :-?

Posted: Fri May 09, 2008 8:55 am
by oetker
De klep geeft de Murena wel een heel ander aanzicht.
Persoonlijk vindt ik het mooier als de ruit, maar niet op alle fronten.
Van binnen uit is het bijvoorbeeld minder.
De klep rust bij mij door middel van een rubber tegen het tussenraam.
Dat ziet er niet uit van binnen.
Daar is wel wat aan te doen door het tussenruitje gedeeltelijk te blinderen of een donkerefolie tegen aan te plakken.

Ook door het achterzijraampje naar binnen kijken is minder fraai.
Ook die ruitjes zouden een donkere folie moeten.
Verder beperkt de klep ook het uitzicht naar rechtsachter behoorlijk.
Je zou dus ook in de rechterspiegel een dode hoekspiegel moeten plakken om dat te verbeteren.

Er zijn echter ook voordelen.
De auto is beter waterdicht als de klep goed is gemonteerd.
Er is geen beslagen raam meer achter in de natte omstandigheden.
De klep is lichter van gewicht en als er open roosters in zitten verbeterd dit de koeling van de motor.
Geen achterruitverwarming meer nodig.

Herman

Posted: Fri May 09, 2008 4:03 pm
by chris
beste,

ik zal es tot Jurgen M gaan.

ik heb momenteel een alfa 3.0 V6 klaarliggen om te gaan monteren.
denk ook om de ronde murena achterlichten te gaan gebruiken

Posted: Fri May 09, 2008 4:35 pm
by Vollegaaz
chris wrote:beste,

ik zal es tot Jurgen M gaan.

ik heb momenteel een alfa 3.0 V6 klaarliggen om te gaan monteren.
denk ook om de ronde murena achterlichten te gaan gebruiken
owla, maak dan maar een topic over je verbouwingen zodat we je doen en laten kunnen volgen :wink:

Posted: Fri May 09, 2008 11:50 pm
by matramurena
Chris,

Veel succes met de ombouw! Ik ben er nu reeds een jaartje mee bezig, schiet niet echt op, vooral omdat mijn garagebox een eind van huis ligt en er een geboorte tussendoor kwam :D :D

Mijn project tot nu toe:

http://oscar.messageboard.nl/7101/viewtopic.php?t=341

Waarschijnlijk al bekend, maar toch even het vermelden waard; Je kan het best (moet) een V6 12v hebben en niet de 24v. Deze past een heel stuk slechter en is veel storingsgevoeliger. Verder zul je de benzinetank moeten laten inkorten. Dit was voor mij duurder als dat ik verwacht had, was een tegenvaller dus. Het subframe dat je nodig hebt is bij Carjoy te koop (heeft er nog een stuk of 4 liggen geloof ik) en is zeker de moeite waard om aan te schaffen. Het is natuurlijk mogelijk dit zelf in elkaar te lassen, maar met al het meten en doen denk ik dat dit zeker iets is waar je het best de reeds bevaren route voor kunt kiezen.

Je hebt verder tevens een aandrijfas (uit mijn hoofd de linkse) van een Murena 1.6 nodig. Deze zal makkelijk aan te komen zijn. En uiteraard zelf wat aanpassingen maken aan het schakelmechanisme en dergelijke.

De achterklep hoeft trouwens NIET een Ferrari-klep te zijn in verband met koeling. Mij was dit in het begin verteld, maar het schijnt toch reuze mee te vallen. Dus mocht je de ruit mooier vinden kun je die rustig laten zitten.

Mocht je vragen hebben kun je me altijd PB'en. Ik heb al eea uitgezocht namelijk. Je kunt bijvoorbeeld de hydraulische riemspanner die altijd lekt op de v6 12v vervangen door een mechanische. Dit is op zich sinpel te doen en in Alfa kringen een bekende aanpassing. Is zeker de moeite waard!

Suces met het project!!!

Posted: Thu Jun 05, 2008 9:18 pm
by hendrik
Dag chris.
En heb je het gevonden op de forum?

grt hendrik.

Ferariklep

Posted: Thu Jun 05, 2008 9:39 pm
by hendrik
Dag godfried.

Ik heb gebelt naar alain voor die klep maar hij doet ze niet weg.
Maar ik heb iemand die in polyester werkt en die gaat een mal maken
van die ferariklep van alain. En ook van de deurdrempels die ik hier heb
liggen.In ruil voor de deurdrempels mag ik de klep lenen voor de mal te maken.Dan word er ook een klep op de grijze murena geplaatst.

grt hendrik.

Sluitmechanisme achterklep

Posted: Sun Mar 13, 2011 2:28 pm
by jurgen M
Wie weet hoe je best het achterruitmechanisme kan regelen. Is volledig gedemonteerd geweest, en ik heb slechts 2 tussenplaatjes om het schakelmechanisme te regelen. Hoeeveel zijn het er normaal?
De regeling op de pennen op de achterklep is om hem mooi te laten aansluiten, maar hoever moet het schakelmechanisme staan?
Kan iemand dit eens nakijken/nameten?

Posted: Sun Mar 13, 2011 6:35 pm
by benny
Hendrik zijn de mallen al gemaakt?

Posted: Sun Mar 13, 2011 8:41 pm
by hendrik
Nee ik ben er niet meer verder op ingegaan voor een klep te maken is het te duur.





grt harry de matra.

Posted: Sun Mar 13, 2011 8:42 pm
by henk wouterse
chris wrote:beste,

ik zal es tot Jurgen M gaan.

ik heb momenteel een alfa 3.0 V6 klaarliggen om te gaan monteren.
denk ook om de ronde murena achterlichten te gaan gebruiken
ik dacht dat dit niet mogelijk was in Belgiƫ om hem door de keuring te krijgen

Posted: Mon Mar 14, 2011 8:11 am
by jurgen M
henk wouterse wrote:
chris wrote:beste,

ik zal es tot Jurgen M gaan....
ik dacht dat dit niet mogelijk was in Belgiƫ om hem door de keuring te krijgen
Hij bedoelde langskomen voor de achterklep

Posted: Mon Mar 14, 2011 6:19 pm
by henk wouterse
en ik bedoelde die 3.0 V6

Re: Sluitmechanisme achterklep

Posted: Mon Mar 14, 2011 7:40 pm
by jurgen M
jurgen M wrote:Wie weet hoe je best het achterruitmechanisme kan regelen. Is volledig gedemonteerd geweest, en ik heb slechts 2 tussenplaatjes om het schakelmechanisme te regelen. Hoeeveel zijn het er normaal?
De regeling op de pennen op de achterklep is om hem mooi te laten aansluiten, maar hoever moet het schakelmechanisme staan?
Kan iemand dit eens nakijken/nameten?
En hierom had ik gereageerd op dit topic :-?

Posted: Tue Mar 15, 2011 2:54 pm
by benny
De regeling is voor iedere Murena anders. Iedere Murena heeft een ander aantal plaatjes. Het is de bedoeling dat wanneer je de ruit sluit de twee pinnen mooi zonder haperen in de gaten vallen van de sloten. En dan mag je de hoogteregeling nog niet vergeten want die speelt ook een rol.

Posted: Fri Mar 25, 2011 4:53 pm
by jurgen M
pff, die achterklepregeling werkt toch op mijn zenuwen, alweer de achterlichten moeten demonteren omdat ik de klep niet openkrijg met de kabelbediening...
Misschien toch opnieuw een alternatief systeem bedenken zonder kabel..

Posted: Fri Mar 25, 2011 7:01 pm
by GODFRIED
Als je de gaine en de kabel nieuw zet ben weer 15 jaar van alle ellende verlost.

Posted: Fri Mar 25, 2011 7:43 pm
by jurgen M
Het is een nieuwe kabel en gaine... Ik vraag me af waarom de slotjes niet beter opengaan.

Posted: Fri Mar 25, 2011 8:05 pm
by benny
De kabel heeft misschien te veel speling vooraleer hij op spanning komt om dan het slot open te trekken. Gaat de klep helemaal niet open of is het enkel het linkse of rechtse slot dat open gaat?

Posted: Sat Mar 26, 2011 5:58 am
by GODFRIED
Ik denk dat Benny gelijk heeft de afstelling is zeer belangrijk.
Als de kabel los is werken de slotjes dan vlot met de hand?

Posted: Sat Mar 26, 2011 9:04 am
by HF-09-DG
Ik heb de afgelopen tijd ook last gehad van de slotjes van mijn achterklep. ze gingen wel open, maar niet meer naar de "neutraal" positie. uiteindelijk bleek dat het stukje restkabel na het tweede slot te stroef door het daarvoor bestemde gaatje in het slot liep. hierdoor kwam dit slot niet meer terug. het rechtmaken van de kabel en een beetje vet verholpen het probleem. succes.

Posted: Sat Mar 26, 2011 12:24 pm
by jurgen M
GODFRIED wrote:Ik denk dat Benny gelijk heeft de afstelling is zeer belangrijk.
Als de kabel los is werken de slotjes dan vlot met de hand?
Als je met de hand aan de kabel trekt, bewegen de slotjes een klein beetje maar stroef. Heb de slotjes via de achterlichten losgeschroefd om de klep terug te kunnen openen. Zal eens proberen de kabel meer te spannen, en de slotjes eens volledig na te kijken.

Posted: Sat Mar 26, 2011 12:36 pm
by HF-09-DG
Klinkt als eens goed schoonmaken en inspuiten met siliconespray. succes

Posted: Tue Mar 29, 2011 6:56 pm
by jurgen M
HF-09-DG wrote:Klinkt als eens goed schoonmaken en inspuiten met siliconespray. succes
Alles mooi opgekuist en netjes afgesteld,... kabeltje gespannen en dan wil die ***** klep terug niet open; kabel afgebroken. :-? . Dit weekend een nieuwe poging :(

Posted: Wed Mar 30, 2011 6:14 am
by GODFRIED
Je hebt een nieuwe kabel en gaine geplaatst en dan breekt er iets af, Kabel???
Duidelijk iets wat flink vastzit, of uitlijning sloten venster ??

Posted: Wed Mar 30, 2011 8:19 am
by hendrik
Ja, hij doet toch wel ergens iets fout.






grt harry de matra.